Painters

Stavenhagen Wilhelm Siegfried (1814 – 1881)

Stavenhagen Wilhelm Siegfried (1814 - 1881), Gustav Lange Fahn. (1867).

Wilhelm Stavenhagen, tuntud kui saksa-eesti skulptor ja kunstnik, pärines juristide perest, sündides advokaadi perekonnas. Tema kunstiline teekond algas 20-aastaselt, kui ta astus julgelt Peterburi Kunstiakadeemiasse. Siiski võttis saatus teise pöörde, kui haigus sundis teda katkestama oma akadeemilised püüdlused.

Hiljem Saksamaal olles sai temast Eduard Schmidt von der Launitzi protežee. See side tõi talle soovituskirja, mis hõlbustas tema sisenemist Müncheni Kunstiakadeemiasse, kus ta jätkas õpinguid peaaegu 49-aastaseks saamiseni.

19. sajandi keskpaigaks, eriti alates 1850. aastast, alustas Wilhelm Stavenhagen oma professionaalset teekonda Mitavas, tutvustades oma andeid nii maalikunstniku kui ka skulptorina. Sel perioodil algas maalide sari, mis oli inspireeritud Läänemere ümbritsevatest provintsidest. Samal ajal tõid tema skulptuursed püüdlused esile ikoonilisi büste, sealhulgas tema isa, krahv Heinrich Wilhelmi, Theodor Hahni ja kuberner Breverni omi.

Stavenhageni meisterlikkus on eriti märgatav tema portreedes, terasgravüürides ja meeleolukates maastikes. Kunstihuvilised ja -entusiastid saavad avastada ja osta tema kunstiteoseid Rios Art Gallery veebiplatvormi kaudu.