Painters

Richard Sagrits (1910-1968)

Sagrits, Richard (1910-1968). Landscape. (1960s)

Richard Sagrits sündis 1910. aastal. Ta katkestas keskkooli ja astus Riigi Tööstuskunstikooli, kus üheks juhiks oli Günter Reindorf. Richard alustas oma kunstilist teekonda Pallase Koolis 1930. aastal, kus N. Trijka ja A. Vabbe olid tema juhendajad. Just Nikolai Triik veenis teda kunstiga tõsisemalt tegelema. Elu jooksul korraldas ta mitmeid näitusi Moskvas ja Roomas.

Pärast Pallase lõpetamist töötas ta mõnda aega vabakutselise kunstnikuna, joonistas lasteraamatute illustratsioone, kujundas kaasi ja proovis kätt graafikas. Koos Elmar Kitse ja Evald Okasega osales ta Eesti Rahvusteatri maalimisel, töötades sotsiaalse realismi žanris. Ta töötas ka Eesti NSV Rahvakomissariaadi Ilukunsti inspektorina.

Sõja ajal kolis ta Venemaale. 1947. aastal asutas ta koos teiste Eesti maalikunstnike ja graafikutega Eesti Kunstnike Liidu. 1954. aastal saabus kunstnik Krimmi, kus ta maalis aasta jooksul umbes viiskümmend visandit ja maali. Talle meeldisid Krimmi lahed, randade kaljud ja tänavavaated. Seejärel läks ta koos Elmar Kitzega Karjalasse, kust ta naasis maalikollektsiooniga. Paljud tema tööd on muuseumides ja erakogudes. Eesti kunstniku maale esitletakse ka Riosi kunstigaleriis.