Painters

Robert Büchtger (1862–1951)

Büchtger, Robert (1862 – 1951). Winter Landscape. (Late 19th early 20th century)
Robert Büchtger (1862–1951) sündis Peterburis Kura Saksamaalaste peres. Ta veetis oma lapsepõlve Riias, kus ta õppis Polütehnilises Gümnaasiumis. 1879. aastal astus ta Keiserlikku Kunstiakadeemiasse ja seejärel jätkas oma õpinguid Düsseldorfi Kunstiakadeemias. Hiljem astus ta Müncheni Kunstiakadeemiasse, kus ta õppis Schleichi ja Roubaudi juures.

1887. aastal läks ta Pariisi ja seejärel Breslausse, kus ta töötas vabakutselise kunstnikuna. Talle meeldis figuuruisutamine ja teda isegi autasustati paljude auhindadega. Ta võitis Bayerni Meistrivõistlused.

Ta reisis palju Venemaal, uurides impeeriumi rahvaid. Ta külastas Kaukaasiat, kust ta tõi kaasa palju töid. Ta osales Roubaudi näitustel. Pärast 1888. aastat elas ta Münchenis, kuid ei kaotanud sidet Venemaa kunstnikega. Tema töid eksponeeriti keiserlikel akadeemilistel näitustel.

Kunstnikuna töötas ta kaua vabakutselise maastikumaalijana. Talle meeldis joonistada loomi, ta pöördus sageli Venemaa motiivide poole. 1920. aastal ostis ta maja Rottenbuchis, kus ta maalis palju töid, mis kujutasid Baieri järvede vaateid päikeseloojangul. Ta suri oma korteris Münchenis. Ta maeti ka Waldfriedhofi kalmistule. Kunstniku maalide veebimüük on esitatud Riosi Kunstitallis.