Painters

Johann Stenglin (1710/15 – 1777)

Stenglin, Johann (1710/15-1776) Germany, Russia Fedor Ioanovich

Johann Stenglin sündis jõuka kodaniku peres, mis võimaldas tal õppida kuulsa kunstniku Johann Georg Friedrich Bodeneri käe all, kes kuulus mezzotintistide dünastiasse. Johann Stenglin saabus Shtelini kutse peale Peterburisse ja asus tööle Teaduste Akadeemia kunstiosakonnas. Tema esimesed tööd olid äärmiselt karedad ja konflikti tõttu direktor Schumacheriga oli Johann sunnitud Akadeemiast lahkuma.

1750. aastal kolis Stenglin Moskvasse, kus ta teenis elatist haruldaste miniatuurseid portreteid tehes. Siin päästis teda vana sõber, akadeemik Shtelin, kes asustas ta Bestuzhevi majja ja lubas tal tööle naasta. Ta kutsus Stenglini ka Akadeemiasse tagasi. Seekord hakkas ta õpetama graveerimist Vasily Sokolovile ja Yelisey Fedorovile.

Elu jooksul maalis Stenglin palju maale, sealhulgas Venemaa valitsejate, matemaatik Euleri, Schumacheri ja teiste portreesid. Paljud tema graveeringud on endiselt kollektsioonides, muuseumides ja kontorites. Tema teoseid saab osta veebis Rios Art Gallery maalide müügist.