Painters

August Pulst (1889 – 1977)

Pulst, August (1889 – 1977). Park Roses. (1976)

August Pulst alustas oma õpinguid Toris ja sai erihariduse Riia Kunstikoolis V. Purvītise juhendamisel, kus ta sai “Joonaõpetaja” kutse. Pärast lõpetamist hakkas ta Eesti Haridus- ja Abiühinguga koostöös kunsti aktiivselt propageerima. Esimesed maalid hakkasid näitustel osalema juba õpingute ajal.

Esimese maailmasõja puhkemise tõttu oli A. Pulst sunnitud Lätist lahkuma ja kolima Tallinna, kus ta hakkas töötama dekoraatorina Eesti Teatris. A. Pulsti peamine suund on õlimaalide impressionism, kuid alates 1920. aastast hakkas ta kasutama ka akvarelle. Motiivina valis kunstnik külaelanike töö, looduse ja linnavaated.

Pulst on olnud Eesti Kujutava Kunsti Keskliidu liige selle asutamisest alates ning samuti Nõukogude Liidu Kunstnike Liidu liige. Suurema kuulsuse saavutas ta sajandi teisel poolel. Pulst osales paljudel näitustel, kus ta näitas oma akvarellitöid. Siis keskendus ta peamiselt sinistes ja punastes toonides Tallinna vaadetele.

Enamik August Pulsti teoseid asuvad Eesti Kunstimuuseumis ja erakogudes. Kuid Eesti kunstniku maalide online-müük on esitatud Riosi kunstigaleriis.