Painters

Arnold Vihvelin (1892 – 1962)

Vihvelin, Arnold (1892 – 1962). National Holiday. (1940s)

Arnold Vihvelin sündis haritud metsniku Hans Vihvelini peres, kes kogus rahvalaule. Tema perekonnal oli oma raamatukogu ja tema nõbu oli portreekunstnik. 13-aastaselt sai temast Laiuse apteegi assistent, samal ajal lõpetas ta Torma kihelkooli. 1906. aastal alustas ta Tartus joonestajana tööd, samal ajal võttis ta joonistuskursusi Rudolf Julius von Mühlenilt ning külastas ka Kristjan Raua töötuba.

Kuigi tal puudus erialane haridus, sai ta Karlsruhe võistlusel teise koha. 1910. aastal astus ta Peterburdi Kunstide Edendamise Seltsi kooli tänu Tartu kooli inspektori Peter Barthis soovitusele. Samal ajal sai ta kohe kolmandasse klassi.

Ta õppis Nikolay Samokishi joonistusklassis koos Jaan Vatra ja Pit Areniga. 1914. aastal astus ta Peterburi Kunstiakadeemia Kõrgemasse Kunstikooli Mate klassi. Mõned tema maalid ilmusid kunstiajakirjas Ronk.

Arnold Vihvelini peamised teosed on maastikud ja salongi portreed. Ta tegi palju illustratsioone ajakirjadele, kirjutas koomikseid satiirilistele väljaannetele. Paljud tema teosed on nüüd muuseumides ja erakogudes. Kuid ka Eesti kunstniku maalide veebimüük on esitatud Riosi kunstigaleriis.