Painters

Karl sen. Burman (1882 – 1965)

Burman, Karl sen. (1882 – 1965). Three Cows. Etude. (1940 - 50s.)

Karl Burman Sr. sündis 1882. aastal Sumõs, Harjkovi provintsis. Ta sai oma kunstihariduse Moskva Stroganovi koolis ning samuti Baron Stieglitzi joonistuskoolis. Ta lõpetas Keiserliku Kunstiakadeemia, kus ta õppis Vasily Mate ja Valentin Serovi käe all ning hiljem osales ta Wikleri tundides Eestis.

Alates 1910. aastast hakkas ta huvituma arhitektuurist ja majade kujundamisest. Eriti just tema käsi kuulub Väike-Karja tänava passaažile Eesti pealinnas. Üks Karl Burmani lemmiktegevustest oli reisimine mööda Euroopat ja uute kogemuste omandamine. Ta korraldas kunstinäitusi kogu Baltikumis, sealhulgas Tallinnas, Riias ja Tartus.

Ta on tuntud mitme akvarelltöö poolest, nagu “Tallinna vaade”, “Hiuma saar” ja “Nikerjärv Ajgviidus”. Kogu oma elu elas Karl Burman Tallinna edelaosas asuvas Neitsitornis. Tema poeg, Karl Karlovich Burman, sai samuti tuntuks eesti akvarellikunstnikuna, kes töötas samas suunas kui tema isa. Karl Burmani vend, Paul Burman, on samuti tuntud akvarellistina. Karl Burman suri 1965. aastal. Ta maeti Metsakalmistule. Ja Riosartis toimub eesti kunstniku maalide veebimüük.