Painters

Ivan Ivanovich Shishkin (1832 – 1898)

Shishkin, Ivan Ivanovich (1832 - 1898). Gurzuf. (1885)

I. I. Shishkin, tuntud vene maalikunstnik ja maastikumaalija, sündis kaupmehe peres. Oma kunstialaste püüdluste eestvedajaks oli tema isa. 1952. aastal astus ta Moskva Maalikooli ja jätkas õpinguid Peterburi Kunstiakadeemias. Ta sai Suure Kuldmedali teose eest “Vaade Valaami saarele”.

Kolm aastat reisis ta Saksamaal, Šveitsis, Tšehhi Vabariigis, Prantsusmaal, Belgias ja Hollandis. Välismaiste õpetajate ja ametivõimudega pettunud Shishkin naasis kiiresti kodumaale.

Välismaal tutvus Shishkin litograafia ja etsimise meetoditega. Tema arvukad joonistused võitsid tolleaegse avalikkuse südame ja ta sai isegi akadeemiku tiitli teose eest “Vaade lähedal Düsseldorfis”.

Pärast kodumaale naasmist asus ta elama Peterburi, kus ta sai liikmeks Rändnäituste Seltsiks nimetatud näitusliikumise liikmeks. Tema maal “Keskpäev Moskva lähistel” nimetati kriitikute poolt “rõõmu lauluks”. Ta eelistas maalida päevastseid stseene palju päikesevalgusega.

Shishkin eristus teistest akadeemikutest oma looduslike maastike täpse taasesitusega. Tema detailidele keskendunud lähenemise tõttu, mis säilitab pildi terviklikkuse, ostetakse tema töid endiselt aktiivselt erakogudesse. Venemaa kunstnike seas oli ta materialistliku esteetika kõige väljendusrikkam esindaja. Ta ei maalinud kunagi loodust määrdunud kujul, kasutades ainult erksaid ja puhtaid värve. Isegi Levitani, Serovi ja Korovini taustal ei tuhmu tema töö. Tema autoriteet kunstnike seas oli kõikumatu ja isegi uue põlvkonna kunstnikud tunnustasid kunstniku teeneid.

Ta suri oma stuudios otse molberti taga, maalides teist pilti. Ja täna oleme käivitanud kunstniku maalide veebimüügi Rios Art Galeriis.