Painters

Erich Pehap (1912–1981)

Pehap, Erich (1912–1981). Woods landscape. (1932)

Erich Pehap, sündinud 1912. aastal politseiniku peres, on üks kuulsamaid abstraktseid kunstnikke Kanadast. Oma kunstiõpinguid alustas ta tuntud Viljandi kunstniku Julius Mageri juures. Hiljem astus ta Tallinna Riiklikku Kunsti- ja Käsitöökooli, kus ta õppis keraamikat ja graafikat.

Alates 1931. aastast õppis ta Pallase Kunstikoolis, kus ta lõpetas maalimise ja graafika eriala. Pikka aega töötas ta vabakutselise kunstniku ja õpetajana, kuni 1943. aastal siirdus ta Põhja-Euroopasse. Stockholmis töötas ta kuni 1949. aastani kommertsartisti ja illustraatorina, seejärel kolis ta Kanadasse.

Erich Pehap oli üks 20. sajandi viljakamaid kunstnikke. Ta lõi tuhandeid trükiseid ja sadu õli- ja akvarellmaalidega. Tema teoste peamised teemad on linnamaastikud ja figuurikompositsioonid. Ta eelistas naissoost liikuvaid figuure, eksperimenteerides värvidega.

Elu jooksul korraldas ta üle 15 näituse Põhja-Euroopas, Eestis, Uus-Meremaal ja Kanadas. Ta oli paljude kunstiauhindade laureaat, mille eest ta sai Kultuurimedali. Tema teosed on paljudes Euroopa ja Kanada muuseumides, kuid Eesti kunstniku maalide veebimüük on esindatud ka Rios Art galeriis.