All news, Painters

Dmitry Dobrovolsky – 25 years of creativity

Dmitry Dobrovolsky, sündinud 1968. aastal Kiievis, lõpetas kohaliku Rakenduskunsti ja Disaini Keskkooli 1988. aastal disainerina ja Riikliku Kunsti ja Arhitektuuri Akadeemia 1994. aastal maalikunstnik-monumentalistina. Tema professorite seas olid tuntud maalikunstnikud-akadeemikud V.Zabashty ja V.Storozhenko. Alates 1998. aastast on ta Ukraina Kunstnike Liidu liige.

D. Dobrovolsky esimene isiknäitus toimus Kiievis 1994. aastal. Järgneva kahekümne loomingulise aasta jooksul on ta osalenud rohkem kui 20 kohalikul ja rahvusvahelisel näitusel: Ukrainas – Kiievis, Ühendkuningriigis – Londonis, Cambridge’is ja Edinburgh’is, Saksamaal – Kasselis, Venemaal – Moskvas, USA-s – Chicagos, Eestis – Tallinnas ja Kuressaares. Tema töid leidub Euroopa riikide, USA ja Kanada erakogudes ning muuseumides.

1988 – Kiievi Riiklik Rakendus- ja Disainikunstide Instituut, 1994 – Riiklik Kunsti ja Arhitektuuri Akadeemia, 1998 – Ukraina Kunstnike Liidu liige. Autasud: arvukad diplomid ja tunnistused osalemise eest rahvusvahelistel ja riiklikel näitustel, festivalidel ja kampaaniates. Dmytro Dobrovolsky on osalenud paljudel Ukraina ja rahvusvahelistel näitustel ning korraldanud edukaid isiknäitusi Ühendkuningriigis ja Eestis (Leighton House Muuseum, Ice House Galerii, Nexus Galerii, Rios Art Galerii, US ART Galerii). Tema maale leidub erakogudes ja muuseumides Ukrainas, Ühendkuningriigis, Saksamaal, USA-s, Hollandis, Eestis, Soomes, Prantsusmaal, Kanadas, Venemaal ja mujal. Dmitro Dobrovolsky, nüüdseks Tallinnas elav tunnustatud kunstnik, külastab Suurbritanniat iga-aastaselt viimase 20 aasta jooksul. Ta on maalinud paikasid Cambridge’is, Edinburgh’is ja Cotswoldsis, kuid London on alati olnud tema Briti maalide seeria peamine fookus. Little Venice’i kanalid, Kensingtoni rohelised väljakud ja Londoni aedad helkivad tema modernsetes impressionistlikes maalides, mida ta nimetab “mosaiikõliks”. Dmytrol on eriline side Holland Parki piirkonnaga, kuna tal on olnud kaks olulist näitust Leighton House Muuseumis. Tema kaunis maal “Suvi Holland Parkis” müüdi prints Charles’i korraldatud Princess Trust heategevuslikul oksjonil.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *